2021 JTSS Entry Lists

Championship and event Entry Lists for the 2021 Javelin Trackdays Sprint Series

 

Championship
Class First Name Last Name Vehicle
J01P Martin Farley Subaru Impreza P1
J01P Rob Loftus Mitsubishi Evo 7
J01P James Ramsden Mitsubishi Evo X
J01P Nick Greenwood Mitsubishi Evo 5
J01P Adrian Smith Toyota Yaris GR
J02 Richard Wright Subaru Impreza
J02 Tom Hudson Toyota GT86
J02 Roger Greaves Toyota Celica
J03 Sam Carter Subaru Imperza
J03 Massimo Zufferli Mitsubishi Evo 9
J03 Tom Gaughran BMW M2
J03 Graham Kearsley Subaru Impreza
J04 Chris Riley Mitsubishi Evo
J04 Paul Wright Subaru Impreza
J04 Kevin Smith Mitsubishi Evo 5
J04 James Goddard Toyota Celica GT4
J04 Jacob Dean Lotus Elise
J04 Dean Simpson Subaru Impreza
J04 Mike Green Lotus Exige V6
J05 Neal Ison Honda Civic Type R
J05 Paul Daniels Subaru Impreza
J05 Richard Goodall Renault Megane 225
J05 David Johnson Lotus Exige
J06 Rob Andrade Renault Clio RST4
J06 Jo Andrade Renault Clio RST4
J06 Robert Glynn Nissan 350Z
J06 Jack Booth Skoda Octavia
J06 Nick Goss Toyota GR Yaris CP
J06 Ian Buckingham Toyota GR Yaris CP
J06 Michal Szymanaki Toyota Yaris GR
J06 Lauren Blighton Toyota Yaris GR
J06 Phil Cutler Toyota MR2
J07 Robin Sanderson Subaru Impreza WRX
J07 Mike Inman Mazda MX5
J07 Phil Concannon Ford Cortina
J07 Danny Quinn Mazda MX5
J07 Josh Whitford Mazda MX5
J07 Garry Dring Mazda MX5
J07 Steven Warner Mini JCW
J07 Matthew King Mini Cooper S
J07 Robert Lees Mini Cooper S
J08 Richard Beasley Honda Civic Type R
J08 Robert Wakelin Peugeot 205
J08 Gary Dixon Vauxhall Astra
J08 Matt Moxon Honda Civic
J08 Luke Butler Ford Fiesta
J08 Ben Edwards Mazda RX8
J08 Ian Johnson Honda Civic Type R
J08 Karl Wilson Renault Clio 172 Cup
J08 Chris Cooke Suzuki Swift Sport
J09 Nick Coombes Renault Clio 172
J09 Andrew Fletcher Renault Clio 197
J09 Rob Walker Mazda MX5 NC
J09 Ian Yates Renault Clio 172
J09 Andy Weightman Toyota Yaris
J09 Peter Hinton Ford Escort Mk2
J09 Geoffrey Turner Mazda MX5
J09 Kevin Rhodes Mazda MX5
J09 Felix Alexander Peugeot 206
J10 Mike Anchor Toyota GT86
J10 Ben Cooper Honda Civic Type R
J10 Deiniol Jones Renault Clio 182
J10 Paul Dixon Renault Clio 182
J10 Geoffrey Hoyle Mazda MX5
J10 Paul Yates Renault Clio 182
J10 Christopher Thomas Mazda MX5
J10 George Stokes Mazda MX5
J11 Michael Farmer Ford Focus
J11 Peter Mason Toyota MR2
J11 Kris Birch Ford Fiesta
J11 Thomas Barnes Mini
J12 Paula Furniss-Roe Toyota Celica
J12 Tom Thorpe Toyota Celica
J12 Callum Booker Toyota Celica
J12 Tim Ablett Toyota Celica GT
J12 Dave Sanderson Mazda MX5
J13 Michael Rhodes Peugeot 106
J13 Ben Moore Ford Fiesta Mk3
J14 Steven Allison Mazda 2
T1 Tony Brumfield Slvia Stryker
T2 Simon Marsh Westfield SEIW
T2 Steven Wardle T5 Mission
T3 Stuart Leach Terrapin
T3 Cal Trump T89 Sith
T3 Geoff Peters GPC 96/2SC
T3 Will Shuttleworth T89 R1
  Adam Hilton  
  Steven Johnson  
  Jage Millichamp  
  Karen Miller  
Round 1 - Croft
Class First Name Last Name Vehicle
J01P Rob Loftus Mitsubishi Evo 7
J01P James Ramsden Mitsubishi Evo X
J01P Nick Greenwood Mitsubishi Evo 5
J01P Clive Fulcher Subaru Impreza RA
J01P Paul Apthorpe Subaru Impreza RA
J01P Adrian Smith Toyota Yaris GR
J02 Richard Wright Subaru Impreza
J02 Tom Hudson Toyota GT86
J02 Roger Greaves Toyota Celica
J03 Sam Carter Subaru Imperza
J03 Massimo Zufferli Mitsubishi Evo 9
J03 Graham Kearsley Subaru Impreza
J03 Dale Johnson TBC
J04 Chris Riley Mitsubishi Evo
J04 Paul Wright Subaru Impreza
J04 Kevin Smith Mitsubishi Evo 5
J04 James Goddard Toyota Celica GT4
J04 Jacob Dean Lotus Elise
J04 Dean Simpson Subaru Impreza
J04 Mike Green Lotus Exige V6
J04 Stephen Pink Subaru Impreza WR1
J04 Steven Telfer Subaru Impreza WR1
J05 Paul Daniels Subaru Impreza
J05 Richard Goodall Renault Megane 225
J05 David Johnson Lotus Exige
J05 Richard Sample Vauxhall VX220
J06 Rob Andrade Renault Clio RST4
J06 Jo Andrade Renault Clio RST4
J06 Robert Glynn Nissan 350Z
J06 Jack Booth Skoda Octavia
J06 Jonny Cocker Toyota Gr Yaris
J06 Nick Goss Toyota GR Yaris CP
J06 Ian Buckingham Toyota GR Yaris CP
J06 Michal Szymanaki Toyota Yaris GR
J06 Lauren Blighton Toyota Yaris GR
J06 Jason Stott Toyota Yaris GR
J06 Phil Cutler Toyota MR2
J07 Robin Sanderson Subaru Impreza WRX
J07 Mike Inman Mazda MX5
J07 Phil Concannon Ford Cortina
J07 Matthew Morgan Mini Cooper S
J07 Garry Dring Mazda MX5
J07 Paul Thomas Toyota Yaris GRMN
J07 Mike Hart Ford Fiesta ST
J08 Richard Beasley Honda Civic Type R
J08 Robert Wakelin Peugeot 205
J08 Gary Dixon Vauxhall Astra
J08 Matt Moxon Honda Civic
J08 Luke Butler Ford Fiesta
J08 Ben Edwards Mazda RX8
J08 Karl Wilson Renault Clio 172 Cup
J09 Andrew Fletcher Renault Clio 197
J09 Ian Yates Renault Clio 172
J09 Andy Weightman Toyota Yaris
J09 Peter Hinton Ford Escort Mk2
J09 Geoffrey Turner Mazda MX5
J09 Julian Lloyd Mazda MX5
J09 Kevin Rhodes Mazda MX5
J09 Luke Williamson VW Golf
J10 Mike Anchor Toyota GT86
J10 Ben Cooper Honda Civic Type R
J10 Deiniol Jones Renault Clio 182
J10 Paul Dixon Renault Clio 182
J10 Geoffrey Hoyle Mazda MX5
J10 Paul Yates Renault Clio 182
J10 Neil Stokes Mazda MX5
J10 Christopher Thomas Mazda MX5
J10 George Stokes Mazda MX5
J11 Michael Farmer Ford Focus
J11 Peter Mason Toyota MR2
J11 Kris Birch Ford Fiesta
J11 Aaron Laverty Toyota MR2
J11 David Rowe Toyota MR2
J11 Niall Maloney Mazda MX5
J11 Thomas Barnes Mini
J12 Tom Thorpe Toyota Celica
J12 Callum Booker Toyota Celica
J12 Andy Todd Toyota Celica
J12 Harry Todd Toyota Celica
J12 Gary Cooper Toyota Celica
J12 Daniel Isherwood Toyota Celica
J12 Andrew Caldicott Honda Integra
J12 Tim Ablett Toyota Celica GT
J12 Dave Sanderson Mazda MX5
J13 Laim O'Toole Mazda MX5
J13 Ben Moore Ford Fiesta Mk3
J14 Richard Pearson Toyota Levin
J14 Patrick Murphy Toyota Levin
J14 Steven Allison Mazda 2
J16 Stuart Coldron Mini
T1 Tony Brumfield Slvia Stryker
T2 Simon Marsh Westfield SEIW
T2 Steven Wardle T5 Mission
T3 Stuart Leach Terrapin
T3 Cal Trump T89 Sith
T3 Geoff Peters GPC 96/2SC
Z Peter Milne Mitsubishi Evo 9
Round 2 - Blyton Park
Class First Name Last Name Vehicle
J01P Martin Farley Subaru Impreza P1
J01P Adrian Smith Toyota Yaris GR
J02 Richard Wright Subaru Impreza
J04 Paul Wright Subaru Impreza
J04 Kevin Smith Mitsubishi Evo 5
J04 Dean Simpson Subaru Impreza
J04 Mike Green Lotus Exige V6
J05 Paul Daniels Subaru Impreza
J05 Richard Goodall Renault Megane 225
J05 David Johnson Lotus Exige
J05 Richard Sample Vauxhall VX220
J06 Rob Andrade Renault Clio RST4
J06 Jo Andrade Renault Clio RST4
J06 Daniel Thompson Toyota MR2
J06 Michal Szymanaki Toyota Yaris GR
J06 Lauren Blighton Toyota Yaris GR
J06 Phil Cutler Toyota MR2
J07 Mike Inman Mazda MX5
J07 Paul Smart Audi TT
J07 Danny Quinn Mazda MX5
J07 Josh Whitford Mazda MX5
J07 Richard Stok Mazda MX5
J07 Garry Dring Mazda MX5
J07 Steven Warner Mini JCW
J07 Matthew King Mini Cooper S
J07 Chris Woodcock BMW Compact
J07 Robert Lees Mini Cooper S
J08 Richard Beasley Honda Civic Type R
J08 Gary Dixon Vauxhall Astra
J08 Matt Moxon Honda Civic
J08 Oliver Elmer Honda Civic
J08 Ian Johnson Honda Civic Type R
J08 Karl Wilson Renault Clio 172 Cup
J08 Chris Cooke Suzuki Swift Sport
J09 Nick Coombes Renault Clio 172
J09 Rob Walker Mazda MX5 NC
J09 Peter Hinton Ford Escort Mk2
J09 Geoffrey Turner Mazda MX5
J09 Kevin Rhodes Mazda MX5
J09 Steve Brenton BMW E30
J09 Felix Alexander Peugeot 206
J10 Mike Anchor Toyota GT86
J10 Ben Cooper Honda Civic Type R
J10 Will Henson Renault Clio 172
J10 Deiniol Jones Renault Clio 182
J10 Ian Winstanley Renault Clio 182
J10 Christine Winstanley Renault Clio 182
J10 Paul Dixon Renault Clio 182
J10 Paul Mason Peugeot 205 GTI
J10 Geoffrey Hoyle Mazda MX5
J10 Christopher Thomas Mazda MX5
J11 Michael Farmer Ford Focus
J11 Peter Mason Toyota MR2
J11 Aaron Laverty Toyota MR2
J11 David Rowe Toyota MR2
J11 Niall Maloney Mazda MX5
J12 Paula Furniss-Roe Toyota Celica
J12 Simon Walker Ginetta G40
J12 Dave Sanderson Mazda MX5
J13 Michael Rhodes Peugeot 106
T2 Simon Marsh Westfield SEIW
T2 Peter Smith RAW Striker
T3 Richard Brooker Ginetta G20
T3 Will Shuttleworth T89 R1
T3 Rory Todd Caterham
Round 3 - Three Sisters
Class First Name Last Name Vehicle
J01P Adrian Smith Toyota Yaris GR
J02 Richard Wright Subaru Impreza
J03 Massimo Zufferli Mitsubishi Evo 9
J04 Paul Wright Subaru Impreza
J04 Mike Green Lotus Exige V6
J05 Paul Daniels Subaru Impreza
J05 Richard Goodall Renault Megane 225
J05 David Johnson Lotus Exige
J05 Richard Sample Vauxhall VX220
J06 Lauren Blighton Toyota Yaris GR
J06 Richard McKay Toyota Yaris GR
J06 Phil Cutler Toyota MR2
J07 Mike Inman Mazda MX5
J07 Garry Dring Mazda MX5
J08 Richard Beasley Honda Civic Type R
J08 Matt Moxon Honda Civic
J08 Ben Edwards Mazda RX8
J08 Ian Johnson Honda Civic Type R
J08 Chris Cooke Suzuki Swift Sport
J09 Rob Walker Mazda MX5 NC
J09 Geoffrey Turner Mazda MX5
J10 Ben Cooper Honda Civic Type R
J10 Deiniol Jones Renault Clio 182
J10 Paul Dixon Renault Clio 182
J10 Geoffrey Hoyle Mazda MX5
J10 Christopher Thomas Mazda MX5
J11 Peter Mason Toyota MR2
J12 Dave Sanderson Mazda MX5
J13 Ben Moore Ford Fiesta Mk3
T3 Will Shuttleworth T89 R1
Round 4 - Three Sisters
Class First Name Last Name Vehicle
J01P Adrian Smith Toyota Yaris GR
J03 Massimo Zufferli Mitsubishi Evo 9
J04 Mike Green Lotus Exige V6
J05 David Johnson Lotus Exige
J05 Richard Sample Vauxhall VX220
J06 Lauren Blighton Toyota Yaris GR
J06 Richard McKay Toyota Yaris GR
J06 Phil Cutler Toyota MR2
J07 Mike Inman Mazda MX5
J07 Garry Dring Mazda MX5
J08 Richard Beasley Honda Civic Type R
J08 Matt Moxon Honda Civic
J08 Ben Edwards Mazda RX8
J08 Ian Johnson Honda Civic Type R
J08 Chris Cooke Suzuki Swift Sport
J09 Rob Walker Mazda MX5 NC
J09 Geoffrey Turner Mazda MX5
J10 Ben Cooper Honda Civic Type R
J10 Deiniol Jones Renault Clio 182
J10 Paul Dixon Renault Clio 182
J10 Geoffrey Hoyle Mazda MX5
J10 Christopher Thomas Mazda MX5
J11 Peter Mason Toyota MR2
J12 Dave Sanderson Mazda MX5
J12 John Smith Mazda MX5
J13 Ben Moore Ford Fiesta Mk3
T3 Will Shuttleworth T89 R1
Round 5 - Anglesey
Class First Name Last Name Vehicle
J01P Adrian Smith Toyota Yaris GR
J02 Richard Wright Subaru Impreza
J03 Massimo Zufferli Mitsubishi Evo 9
J04 Paul Wright Subaru Impreza
J04 Dean Simpson Subaru Impreza
J04 Mike Green Lotus Exige V6
J04 Stephen Pink Subaru Impreza WR1
J04 Steven Telfer Subaru Impreza WR1
J05 Paul Daniels Subaru Impreza
J05 Richard Goodall Renault Megane 225
J06 Rob Andrade Renault Clio RST4
J06 Jo Andrade Renault Clio RST4
J06 Lauren Blighton Toyota Yaris GR
J06 Richard McKay Toyota Yaris GR
J06 Phil Cutler Toyota MR2
J07 Chris Woodcock BMW Compact
J08 Richard Beasley Honda Civic Type R
J08 Ian Johnson Honda Civic Type R
J09 Rob Walker Mazda MX5 NC
J10 Deiniol Jones Renault Clio 182
J10 Ian Winstanley Renault Clio 182
J10 Christine Winstanley Renault Clio 182
J10 Paul Dixon Renault Clio 182
J10 Geoffrey Hoyle Mazda MX5
J11 Andrew Edwards MG ZR
J12 Dave Sanderson Mazda MX5
Round 6 - Cadwell Park
Class First Name Last Name Vehicle
J01P Adrian Smith Toyota Yaris GR
J02 Richard Wright Subaru Impreza
J04 Paul Wright Subaru Impreza
J04 Dean Simpson Subaru Impreza
J04 Mike Green Lotus Exige V6
J05 Paul Daniels Subaru Impreza
J05 Richard Goodall Renault Megane 225
J06 Rob Andrade Renault Clio RST4
J06 Jo Andrade Renault Clio RST4
J06 Lauren Blighton Toyota Yaris GR
J06 Richard McKay Toyota Yaris GR
J06 Phil Cutler Toyota MR2
J07 Chris Woodcock BMW Compact
J08 Richard Beasley Honda Civic Type R
J08 Ben Edwards Mazda RX8
J09 Rob Walker Mazda MX5 NC
J09 Geoffrey Turner Mazda MX5
J10 Paul Dixon Renault Clio 182
J10 Geoffrey Hoyle Mazda MX5
J10 Christopher Thomas Mazda MX5
J11 Peter Mason Toyota MR2
J12 Paula Furniss-Roe Toyota Celica